26 marca 2020 r.



Moi Drodzy


Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy jest bardzo trudna. Dbając o  zdrowie i nasze bezpieczeństwo jesteśmy zmuszeni do przebywania w domu. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem.



W tym okresie spędzacie czas przy komputerach, telefonach czy innych urządzeniach          z dostępem do Internetu w związku z tym przesyłam Wam kilka wskazówek jak dbać          o zdrowie, przeczytajcie poniższe informacje i weźcie je sobie do serca. Proszę…
Aby praca na komputerze była pożyteczna i jednocześnie przyjemna, należy spełnić następujące warunki:
·      krzesło i biurko powinny być dopasowane do twojego wzrostu;
·     klawiaturę i ekran monitora należy ustawić w odpowiedniej odległości, dostosowanej wzrostu i wzroku użytkownika;
·      zadbaj o właściwe oświetlenie;
·   zapewnij sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą ci się zrelaksować i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni.
Zobacz jak prawidłowo powinieneś siedzieć przy komputerze:




  






Aby skutecznie pracować przy komputerze, musisz zadbać o częste przerwy w pracy. Nieprzerwana praca przy monitorze powinna trwać nie dłużej niż 30 do 45 minut.









Przerwę w pracy wykorzystaj na zajęcia ruchowe oraz odpoczynek dla oczu. W tym celu zrób kilka przysiadów oraz spójrz przez okno. Znajdź w oddali zielony obiekt i popatrz na niego przez chwilę.



Praca przy komputerze w niewłaściwych warunkach może być powodem dolegliwości i chorób:
·        zbyt długie patrzenie na monitor może powodować pogorszenie wzroku.
·        niewłaściwa postawa, podczas siedzenia przy komputerze, może przyczynić się do zmęczenia mięśni, bólu kręgosłupa, szyi, barku i dłoni.
·        długotrwała praca przy komputerze może być przyczyną choroby długotrwale obciążonych stawów.
·        długotrwałe i częste korzystanie z komputera może doprowadzić do uzależnienia i wpłynąć negatywnie na samopoczucie, wywołując ciągłe zmęczenie, zmianę nastrojów i zły humor, oraz brak kontaktów z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga